Postavy

Postupně dodám všechny charaktery.. :)

Annabelle McAlistair

Šílená vědkyně, neurotická a zničená. Se sociálními interakcemi nemá vůbec žádné zkušenosti. To proto, že ji rodina držela doma a vtloukala ji do hlavy, že jedině až něco dokáže, může se ukazovat lidem. Teď už je ale pozdě. Vše to vedlo jen k tomu, že se z Annabelle stala člověk, který je zcela posedlý svou prací.
Z toho je také jasné, že neprožila žádný pořádný romantický vztah. Až jednou. Již dlouho byla zamilovaná do hocha jménem Jasper. Ten ale bohužel byl v tu chvíli zasnoubený. I přesto ale se ti dva setkali a po krátkém společném večeru se dokonce políbili. Tím ovšem jejich vztah skončil.
 
S Annabelle se setkáváme v prvním dějství po té, co už jsou její rodiče dávno mrtví, stejně jako Jasper, který se připletl do nehody, při které podlehl těžkým zraněním. Annabelle se ale rozhodne. že ho přivede zpět k životu, což se mu také v podobě mechanické panenky, která komunikuje pomocí zabudovaného rádia, povede. Ovšem, nic netrvá věčně.

Jasper

Panenka. Původně však živý člověk. Ani on neměl veselý život. Pocházel z rodiny, jejíž jméno kdysi opravdu něco znamenalo. Z rodiny vážené a důležité. Ovšem, v nynější době, upadlé do zapomnění. Jasper však měl být tím, kdo jméno zase zachrání. A tak ho také vychovávali. A on byl opravdu úspěšný a brzy i vážený, ale pro jeho rodinu to stále nebylo dost. 
 
Navíc ani v lásce neměl volnou ruku. Jeho budoucí manželství bylo naplánováno stejně, jako jeho život. Ovšem že by bylo šťastné? To ne. Jediné dobré, co z něj vzešlo, bylo Jasperova dcera Fay. Ale ani té si neužil dlouho, jelikož brzy po jejím narození umírá při neznámé nehodě. Ovšem, je překvapen, jen ne nadšen, když ho přivede zpět k životu dívka, na kterou již dávno zapomněl, ale kterou poznal. Annabelle. To ona ho milovala a chtěla ho mít konečně jen pro sebe. Během opery se pak k životu vrací skutečně už jen v podobě stále lepší a lepší mechanické panenky, která komunikuje s ostatními skrze radiostanice. 

Vypravěč

Postarší osoba, která prochází celým děním. Ona zná příběh New Albionu a jeho obyvatel a ví, že nastal čas, aby se z něho ostatní poučili. Proto ho také vypráví. Jen tak. Na ulici. Kolemjdoucím. Ale vypráví ho s takovým zapálením, že za jejími zády ožívá. Má své myšlenky a ví, že kdyby se události staly jinak, nemuselo by to s rodinou McAlistairů a s městem dopadnout tak, jak to dopadlo.
 
I proto se pořád snaží zasahovat do děje i přesto, že ví, že se už nic nezmění. Ovšem, New Albion měl tento člověk opravdu rád. Bývalo to spořádané město. Ovšem teď...

Edgar McAlistair

Pravý obchodník. Syn Annabelle. Zpočátku velmi miloval svého otce, který však nebyl zrovna příkladným mužem. Proto později víc tíhnul k matce, která ho milovala celým svým srdcem. 

Fay

Byron McAlistair

Amelia

Priscilla McAlistair

Voják 7285