Příběh Albionu

" Několik set let zpět, mnich a gambler rozhodli se projít svět, skrze nekonečné prérie severu a led. Chtěli vyřešit jejich odvěký spor, o víře, Bohu a náhodách a samozřejmě, jak jinak, nakonec se rozhodli v karty hrát. Hra trvala celý den a pak další a další zas. Kolem nich přístřešek se vzepjal, aby je nestudil déšť, a postupně i ulička a kostel, dům i bar. A to je to, jak New Albion povstal. "

Příběh městečka New Albion začíná tak, jak začíná i první část celé opery. Příběhem mnicha  gamblera, který nás pak celou operou provází. Samotné životní příběhy ale sledují ne město, ale kohosi konrétního. Rodinu McAlistairů. 

Ta samozřejmě, jak už to bývá, má své problémy, které se s ní táhnou po celé čtyři generace, které během děje potkáme. Prvně se seznámíme s bláznivou vědkyní Annabelle, která se ve své laboratoři snaží přivést zpět k životu svého zemřelého milého. Což se jí nakonec podaří. V podobě mechanické panenky. Bohužel ale, nakonec se ukáže, že Jasper sám tento stav opravdu nechce. Co se stane pak?

V druhém dějství se setkáme se synem Annabelle, Edgarem. Ten pokračuje v matčině dědictví a je to právě on, kdo z mechanikcýh panenek a z oživování mrtvých udělá svůj vlastní business. Ale... opět. Nejde mu to nakonec úplně tak, jak by chtěl. Třetí dějství nás zavede k dalšímu pokračovateli rodu, k Byronovi. Ten má problémy nejen v lásce, ale i sám se sebou. Zároveň s tím se ale mění i město. Začíná tu být těsno a nebezpečno. A temno.

Poslední dějství, poslední člen rodiny McAlistairů, Priscilla. To už je město k nepoznání. Panenky, které byly tak milovány za Edgarových časů, teď jsou vlastně zakázány. A ti, co je mají, to mají spočítané. Proč? Co se mezitím stalo? A jakou roli v tom hraje Priscilla?